Kayıt
 
 
   
 

Güncel Yazılar | Kategoriler | Ara | RSS

5 Mayıs 2011 Perşembe
Mircekiraz Gençliği Halı Sahada Buluşuyor...
02:12 :: 4484 Views :: 1 Comments :: :: Ana Sayfa
 

Hepimizin bildiği gibi şehir hayatının üzerimize verdiği yükler sebebiyle günümüz koşuşturmacayla geçiyor. Büyük şehirlerde geçim derdi, okuyan arkadaşlarımızın okul, dershane koşuşturmacası, mezun olanların iş arama, iş kurma maceraları derken akraba, komşu, arakadaş, köylü v.s ilişkilerine vakit ayıramamaktayız. Köyden uzak gençlerimizi bir araya getirecek faaliyetlerimizde olmazsa yolda karşılaştığımızda akaraba veya aynı köylü olduğumuzun bile farkında olamamaktayız.

Derneğimiz öncülüğünde gerçekleştirilen halı saha etkinliğimize ortalama 25 genç arkadaşımız katılmaktadır. Katılan arkadaşlarımıza kendi isimleri yazılmış Mircekiraz forması veriyoruz.(1 adet yeşil,1 adet tutuncu)Bu gençlerimizin çoğu birbirini tanımıyordu tanısa bile ne iş yaptığını bilmiyordu. Genç arkadaşlarımız şimdi ise imrenilecek hatta örnek gösterilecek bir birlikteliğe imza atıyorlar. Biz diğer faaliyetlerimizle bunları perçinlemek istiyoruz.. Köylülerimiz ve büyüklerimizden de destek bekliyoruz.

Bütün köylülerimizi faaliyetlerimize katılmaya davet ediyoruz. Sizlerin aramızda bulunması köyümüze olan bağlılığımızı güçlendirmektedir.

Rating
Yorumlar
By burgucu @ 8 Aralık 2011 Perşembe 08:57
bu takımdan eser kalmadı bee

Yorum eklemek için buraya tıklayın.
 
 
   
Copyright © 2008 Mircekiraz Köyü. Tüm hakları saklıdır.