Kayıt
 
 
   
 

Güncel Yazılar | Kategoriler | Ara | RSS

17 Mayıs 2011 Salı
Mircekiraz Köyü Derneği 1000 adet fidan dikimi yaptı
09:15 :: 4896 Views :: 1 Comments :: :: Ana Sayfa
 

Köyümüz mezalığının ve giriş yollarının daha yeşil estetik görünmesi için Orman işletme müdürlüğümüzün destekleri,  Mircekiraz Köyü Derneği ve Mircekiraz Köyü Muhtarlığı işbirliği ile köy mezarlığının çevresine 500 Adet Çam fidanı, Gerede, Taşlar Köyü ve Koçlar köyü yolu girişlerine 250 adet Çınar 250 Adet Akasya fidanı dikimi yaptık.

Bu fidanların dikimi bizler için çok önemliydi. Köyümüzün giriş yolları sade görünüyor, mezarlığımızda ise yok denilecek kadar az ağaç vardı. Çevresinin ağaçlarla kaplı olması yollarımızın kenarlarının yeşillik olması köyümzün güzelliğini artıracaktır. Mezarlığa kadar gelen suyumuzun olması sulama derdini de ortadan kaldırmaktadır.

Ağaç dikimini daha kolay gerçekleştirmek, ağaç dikimine bütün köylülerimizi heveslendirmek ve her yıl kuruyanların yerine yenilerinin diklimesini sağlamak amacıyla Toprak Burgu Makinasını derneğimiz adına  alarak tüm köyllerimizin kullanımına sunduk.

Fidan dikimi için Ankaradan gelen Dernek Başkanımız Cafer Alagöz, BaşkanYardımcısı Gürol Altun, İlyas Karacaer, Mehmet Ayan, Mustafa Zağlıol, Ali Karacaer, Murat Yaşar, Tuncay Ayan, Aydın Akcan, Ali Ulutürk(Yusuf), Kemal Zağlıol, ailesiyle gelen Erhan Babayiğit, köyümüzde yaşayan bize yardımcı olan köylülerimize ve Muhtarımız Halil Zağlıol'a teşekkür ederiz.

Gelecek Yıl bol bol Kiraz Ağacı dikiminde görüşmek üzere....

Rating
Yorumlar
By ali uluturk [yusuf] @ 8 Aralık 2011 Perşembe 08:52
ismi yazılan kişileri bekliyoruz [burgucu]

Yorum eklemek için buraya tıklayın.
 
 
   
Copyright © 2008 Mircekiraz Köyü. Tüm hakları saklıdır.