Kayıt
 
 
   
 

Güncel Yazılar | Kategoriler | Ara | RSS

18 Temmuz 2011 Pazartesi
Mircekiraz Köyü Derneğimizin tertip ettiği 3. Yayla Şenliği
08:39 :: 4604 Views :: 1 Comments :: :: Ana Sayfa
 

              Mircekiraz Köyü  Derneğimizin  tertip ettiği 3. Yayla  Şenliği etkinliği 3 Temmuz 2011 Pazar günü Oksijeni bol 1600 rakımlı Yaylamızda köylülerimiz ve misafirlerin katılımıyla gerçekleşti.
Etli pilavın ikram edildiği, çocuklara hediyelerin dağıtıldığı gençlerin kaynaşma amacıyla yaptıkları turnuvalarla, herkesin birbiriyle hasret giderdikleri bir yayla şenliğini bu sefer yağmura yakalanmadan gerçekleştirmiş olduk. 


                Sabah saatlerinden itibaren yaylaya gelen köylülerimiz ve misafirlerimize araçtaki kişi sayısına göre pilav fişleri, davetiye alan her üyemize Mircekiraz logolu Kırmızı-Beyaz Şapka ve çocuk sayısına göre oyuncak fişlerinin dağıtılmasıyla sonradan olabilecek kargaşanın önüne geçilmiş oldu. Köylülerimiz ve misafirleri kimi Çamların altına kimi çayırda kendine çadır kurarak yaylamızda yer tuttular. Sabah kahvaltılarını çaylarını yudumlayarak yaylada yapanların keyfine diyecek yoktu. Çocukların ve gençlerin çayırda yaptıkları aktiviteler görülmeye değerdi. Öğlen namazını müteakip köylümüz İş Adamı Ali ULUTÜRK beraberinde  Bolu Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ, Gerede Belediye Başkanı  Ömer BAYGIN, Başkan Yardımcısı Ali Kemal ATAY, Ak Parti İlçe Başkanı, Mustafa ALLAR, İl Meclis üyesi  Üzeyir  Ercivan, Eski İl meclis üyesi Recep KAYA, Muhtarlar derneği  Başkanı Nazım GÖKTAŞ ve diğer misafirlerimizle gelmesiyle tüm köylülerimize ve misafirlerimize Etli pilav, Ayran ikram edildi. Sayın Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız ve beraberindeki gelen misafirlerimize güneşten korunmaları için köyümüzün logosu olana şapkalarımızdan hediye ederek uğurladık.  Etli pilavımızın dağıtımını yapan genç arkadaşlarımızın düzenli ve ekip halinde çalışması derneğimizin gençlere yatırım yapılması gerekliliğini kanıtlar nitelikteydi.  Devamında çocuklara oyuncakların dağıtılması, aktiviteler, futbol maçlarıyla devam eden şenliğin sonucunda herkesin mutlu olarak ayrılması hatıralarda güzel bir gün olarak akıllarda bıraktı.


                  Yayla şenliğimize katılarak bizleri mutlu eden köylülerimize, Emeği geçen, derneğimize destek olan tüm gençlerimize teşekkür ederiz.
 


Bu habere baplı diğer resimler

Rating
Yorumlar
By tulku @ 19 Mayıs 2012 Cumartesi 12:01
hani resimler...ayrıca hiç güncel haberiniz yok 2011 de kalmışsınız.....

Yorum eklemek için buraya tıklayın.
 
 
   
Copyright © 2008 Mircekiraz Köyü. Tüm hakları saklıdır.